Estetik Yay-Aptullah Ezim konuğumuz oldu

Kasım.2017 ayı ''İnegöl Köfte'' günümüzün konuğu İnegöl Estetik Yay firması sahibi Sayın Aptullah Ezim oldu. ''İnegöl'ümüzün Markaları'' adlı toplantımızın ilk konuğu da oldu. Toplantımızın açılış konuşmasını dernek başkanımız Mehmet Şakir Ünlü yaptı.Konuşmasında Markalarımız toplantılarımıza gelecek aylarda da yerel,ulusal,uluslararası markalarımızla devam edileceğini belirtti.Derneğimize gençlerin kazanılması yolunda çalıştıklarını belirterek,İnegöl'deki kurum ve kuruluşlarla bu konuda ortak çalışmalar yapıldığını,İnegöl Rotary Kulübüyle de bu konuda çalışmakta olduklarını söyledi. başkan Mehmet Şakir Ünlü ayrıca her toplantıda toplantıya katılacak istanbul'da okuyan yüksek öğrenim öğrencileri arasından kurayla enaz bir öğrenciye burs verileceğini belirtti. Daha sonra söz alan Sayın Aptullah Ezim , firmasının kuruluşundan bu yana yaşadıklarını,yapmak istediklerini, projelerini anlattı.Özellikle gençlerin eğitimi konusunda yaptığı ve yapacakları üyelerimizin takdirini topladı. Toplantımız karşılıklı sohbet şeklinde devam etti.Toplantıya katılan öğrencilerimizden ikisine burs verildi. Toplantımızın sonunda Aptullah Ezim'e teşekkür plaketini yönetim kurulu adına başkanımız Mehmet Şakir Ünlü sundu. Derneğimizin kendine özgü plaketini de başkanımız sayın Mehmet Şakir Ünlü tasarladı.Tasarlanan ilk plaketi de dernek kurucularımız için hazırladık.Toplantıya katılan Kurucu üyelerimizden sayın Rauf Kavukçu'ya da teşekkür plaketini verdik.Sayın Rauf Kavukçu da kısa bir teşekkür konuşması yaparak,teşekkür etti.

Ekim Ayı Konuğumuz Ekrem Hayri Peker

/> 22.Ekim.2017 ''İnegöl Köfte Günü'' konuğumuz Ekrem Hayri Peker,son yayınladığı ve İnegöl Belediye'nce basılan kitabı ''İnegöl'de Nostaljik Bir Gezinti'' sini ,70 lerin o günlerini anlatıp üyelerimize imzalayıp sundu. Hemşehrilerimiz,üyelerimiz toplantıya ilgi gösterdiler. Toplantımız sonunda Kimya Mühendisi,yazar Ekrem Hayri Peker'e dernek Başkanımız Mehmet Şakir Ünlü ve yönetim kurulu üyelerimizce bir teşekkür plaketi sunuldu. Yeni toplantılarda buluşmak üzere.

İnegöl Buluşmamız Gerçekleşti

20.Mayıs.2017 Cumartesi gerçekleştirdiğimiz İnegöl Buluşmasına derneğimiz önünden Maltepe Belediyesi'nin tahsis ettiği minibüsle sabah 08.00 de hareket ettik. Yeni Osmangazi köprüsü ve otoyollardan geçerek birbuçuk saatte İnegöl Kazancı'ya vardık.Ankara,Bursa,İzmir,Mudanya ,Milas ve İnegöl'den gelen arkadaşlarla kahvaltıda buluştuk. Yıllardır birbirlerini görmeyenler kucaklaşıp hasret giderdi. Kazancı'nın çam kokan temiz havasında hem nefis kahvaltımızı yaptık hem de sohbetlerimizi koyulaştırdık. Kahvaltı sonunda da toplu fotograf çektirdik Kazancı'dan yol üzerindeki Mobilyum AVM ye uğrayıp kısa bir gezinti yaptık. İnegöl'e girmeden önce dostumuz,kardeşimiz Estetik Yay sahibi sayın Aptullah Ezim'in klasik otomobillerini ziyaret ettik. Otomobil dışında koleksiyonunu yaptığı değişik farklı eşya ve objelerin olduğu odasına da uğradık. Bizler için hazırlanan zengin ikramları için serin bahçesinde oturup dinlendik. Bizlere gösterdiği ilgi ve alaka için Estetik Yay çalışanlarına da çok teşekkür ediyoruz. İnegöl'de Kent ve Ahşap-Mobilya Müzelerini ziyaret ettik Müze çalışanlarına bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Ve akşam Angelacoma Hotel'deki yemeğimizde yeniden bir araya geldik. Yemekten sonra müzikle beraber eğlendik,neşelendik. Yemek davetimize katılarak bizleri onurlandıran İMOS Bşk.Sn Yavuz Uğurdağ'a,Mobilyacılar Odası Bşk. Sn.Özcan Ayhan'a,İnegöl Ticaret Odası G.Sekreteri Sn. Mustafa Şentürk'e teşekkürler. Bu buluşmamız ilkti.Eksikleri ve yanlışları oldu,ama gelecek yıllarda daha iyilerini ve katılımı daha çok olanlarını yapacağız. Yeniden buluşmak üzere katılan tüm dostlara da teşekkür ediyoruz. Mehmet Şakir Ünlü İstanbul İnegöl Dayanışma Derneği Başkanı