Uzun bir aradan sonra buluştuk! (17.Aralık.2023)

Uzun bir aradan sonra,17.Aralık.2023 Pazar günü dernek lokalimizde,Simitli Kahvaltılı toplantımızda buluştuk.

Covid salgını sonrası dernek etkinliklerimizi askıya almıştık.Özlemişiz birbirimizi.

Kahvaltı sonrası dernek başkanımız Sn.Mehmet Şakir Ünlü,katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında,toplantısız geçen 4 yıla yakın zamanı değerlendirdi.

19.Nisan.2023te yapılan olağan kongre yapıldığını,kongrede;Başkanlığa Mehmet Şakir Ünlü’nün,Bşk.Yrd.lığına Gülşen Ataman’ın,G.Sekreterliğe Derya Zoraloğlu’nun,Saymanlığa Süheyla Savaşkul’un,üyeliklere ise Nilgün Küplü,Hakkı Acarbay ve Özdeş Yalabaşcan’ın seçildiğini belirtti.

Bu zaman zarfında yaşamını yitiren üyelerimizin olduğunu,salgın hastalıktan dolayı değerli üyemiz ,ağabeyimiz Enver Aşır’ı,eski başkanlarımızdan,değerli ağabeyimiz İsmail Demir’i kaybettiğimizi,saygı ve sevgiyle anarak rahmetler dilediğimizi söyledi.

İstanbul’da okuyan öğrencilerimize burs veren değerli dostlarımıza da teşekkürlerini iletti.Bu sayede derneğimizin gençleştiğini,daha geniş kesimlere ulaştığını belirtti.Başkanlık görevini devraldığında,üye yaş ortalaması 72 iken,2017 den bugüne dek,6 yılda üye yapılanların yaş ortalamasının 40 ve dernek genel toplam yaş ortalamasının ise 50 ye gerilediğini söyledi.

Dernek aracılığıyla,burs vermek isteyenlerle burs ihtiyacı olanları buluşturduklarını,bu yıl itibariyle 26 öğrenciye bu olanağı sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını,bu konuda duyarlı olan ve destekleyen Sn.Bertan ve Alican Ortakçı’ya,Sn.Gülşen ve Orkun Ataman’a,Sn.Tarık Ediz’e,Sn.Tahsin ve Selçuk Armağan’a,Sn.Rafet Aydoğan’a,Sn.Erkan Sever’e,Sn.Ali alakuş’a,Sn.Ebru Çalım’a,Sn.Derya Zoraloğlu’na,Sn.Handan İlağa’ya,İnegöl Tic.ve San.Odası Kadın Girişimcilerine,kendisi de burs alarak okuyup mezun olan,işe başlayınca da burs vermeye başlayan Sn.Çağla Koç’a teşekkürlerini iletti.

Burs dışında da derneğimizin adına yakışacak dayanışmayı her alanda arttırmak gerektiğini vurguladı.

Toplantımıza katılan konuklarımızın,Sn.Avukat Handan İlağa,Y.Mimar Semih Akşeker ve Prof.Mesut Kaçan olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.

İlk konuşmacı olarak söz alan Sn.Handan İlağa,baroda da görev aldığı kadın hakları konusunda yapılanları,yapılmak istenenleri,ülkemizde gelinen son durumları,istatistik bilgileri paylaştı.Arabulucuk sisteminin ne olduğunu,nasıl işlediğini anlattı.Katılan dostlarımızın sorularını yanıtladı.

İkinci konuşmacımız Sn.Semih Akşeker,inşaat sektörünün geldiği durumu,doğayı acımasızca yok ettiğini,gelecek için yapılması gerekenleri,doğaya uygun inşaat yapılarına önem verilmesini, nüfus,tarım,ekonomi,yakıt vb. konularda iyi bir planlama yapılması gerektiğini özellikle belirtti.

Son konuşmacımız Sn.Mesut Kaçan ise,çalışma alanı olan kimya sektörünü,bu sektörü neden seçtiğini, okul yaşamından bu yana yaptığı çalışmaları,ilaç kimyası sektöründe yaptıklarını ve yapmak istediklerini,projelerini,patentini aldığı ilaç çalışmalarını anlattı.

Toplantı sonunda konuklarımıza derneğimiz plaketleri dernek yönetim kurulunca verildi.

Çok keyifli,karşılıklı soru-yanıt şeklinde geçen toplantımız,katılan dostlarımızca da beğenildi.

Katılan konuklarımıza ve dostlarımıza teşekkür eder,bir sonraki toplantımızda buluşmak dileğiyle herkese sevgi ve selamlarımızı iletiriz.

İstanbul’da yaşayan İnegöllü hemşehrilerimizin derneğe getirilmesi ve derneğimizin tanıtılması konusunda hepimize görevler düştüğünü lütfen unutmayalım.

Ne Düşünüyorsun ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIPHY App Key not set. Please check settings

İstanbul’da okuyan,çalışan genç arkadaşlar